Priloženi dokumenti:
Natjecaj za prirodu i biologiju.pdf

« Prosinac 2018 »

Otvorena senzorna soba za djecu s teškoćama vida
Autor: Maja Vižentin, 24. 9. 2018.

U našoj je školi u četvrtak, 20. rujna 2018. otvorena senzorna soba pri Odjelu za djecu s oštećenjem vida koju će koristiti svi naši učenici, a najviše učenici s teškoćama vida iz cijele županije koji dolaze u Odjel.

Soba je opremljena različitim elementima  kojima se  stimuliraju  osjetila važna u terapijskom radu s djecom oštećena vida.  Podnim i zidnim klavijaturama vježba se  motorika i snalaženje u prostoru, taktilnim pločama stimulira se osjetilo dodira, a  nabavljene su i  različite lampe i cijevi s mjehurićima koje mijenjaju boje i stimuliraju vid.
Soba je izgrađena i opremljena sredstvima prikupljenim u humanitarnoj akciji u organizaciji Udruge Riječko srce i Kanala RI te uz podršku niza institucija i brojnih pojedinaca. Za uređenje sobe prikupljeno je više od 100.000 kuna. Otvorenju sobe  prisustvovao je  gradonačelnik, predstavnici Županije, Učiteljskoga fakulteta, Udruge slijepih i mnogi prijatelji škole. Okupljene goste  pozdravila  je ravnateljica Škole. U kratkom programu sudjelovali su učenici recitatori i Mali zbor Škole. O senzornoj sobi govorila je Javorka Milković, defektolog rehabilitator.