Odjel i knjižnica

« Ožujak 2024 »

Obavijesti za roditelje

Poštovani roditelji i staratelji naših prvaša!

Dobro došli na stranice namijenjene upravo vama, našim budućim suradnicima.

Neka mali, žuti autobus povede vas i vašu dječicu na veseli put u riječku Osnovnu školu Pećine!

Želja je svih djelatnika naše Škole da polazak u prvi razred i boravak učenika u školi bude radost za sve nas!

Dragi roditelji i staratelji, vaša su dječica upisana u našu Školu! Hvala vam na povjerenju! Naša je zadaća omogućiti učenicima kvalitetno učenje u prostorima Škole, ali i izvan nje. Uz obrazovne, trudit ćemo se graditi i stjecati i mnoge odgojne i za život važne kompetencije!

Pripremno razdoblje na školu traje od rujna pa sve do konca listopada. Cilj nam je da se tijekom toga vremena naš i vaš novi učenik prilagodi novoj životnoj situaciji. Želja nam je da se prvaši ugodno osjećaju u novoj radnoj sredini, u novoj skupini djece, (razrednom odjelu), da dobro upoznaju svoje nove prijatelje, učitelje i ostale djelatnike koji brinu o njima tijekom boravka u školi. Stoga, neka vaš mališan prvih dana ponese u Školu i svoju najdražu igračku!

U vremenu prilagodbe svi smo osjetljiviji nego inače. Pokušajte se sjetiti vašeg polaska u školu! Nije lako ni roditeljima ni učenicima, ali ni učiteljici koja se tek rastala od svojih samostalnih četvrtaša i sada upoznaje svoje nove učenike i njihove roditelje. Stoga budite oslonac svojem djetetu! Pratite kako se dijete osjeća, pomozite mu savjetom, razgovarajte o događajima u školi i slobodno se obratite učiteljici ako imate nekih spoznaja koje mislite da trebate podijeliti s njom. Ipak, imajte na umu da ona ima dvadesetak učenika i dvostruko toliko roditelja pa budite u komunikaciji s njom konkretni i jasni. Sigurna sam da će naći vremena za vas! U školi je i pedagoginja koja će vas rado saslušati i savjetovati tijekom školovanja vašeg djeteta.

Kao što smo vas na roditeljskom sastanku zamolili, pokušajte tijekom ljeta pronaći vremena kako biste s djetetom porazgovarali o školi. Dogovorite se gdje će mu biti radni kutak. Pokažite mu više puta put od kuće do škole i naglasite najkritičnije točke kretanja. Pričajte o školi tijekom igre, nenametljivo i u razgovoru izbjegavate riječ „MORAŠ“. Zajedno kupujte školski pribor i torbu. Rasporedite troškove, ne moraju učenici, primjerice, imati baš sav pribor za Likovnu kulturu u prvom tjednu nastave!

Zapamtite! O prvim danima polaska u školu jako ovisi uspješnost daljnjega školovanja! Stoga je ovaj period u životu vašega djeteta iznimno važan. Nemojte svoje strahove oko polaska u školu prenositi na dijete! Neka dani pripreme i polaska u školu budu obiteljsko veselje!

Čekamo vas s nestrpljenjem u rujnu.

Ugodne ljetne praznike želi vam ravnateljica i svi djelatnici škole!