preskoči na sadržaj

Osnovna škola Pećine Rijeka

Login
Erasmus akreditirana škola

Školski blog

Blog OŠ Pećine

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1


Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).
 
Kalendar
« Srpanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

Tražilica
Zabavno i poučno

 

               

 

 

 

 

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024. 

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Razno

Školska knjižnica

Katalog školske knjižnice

Knjižnica OŠ Pećine informacijsko je medijsko, komunikacijsko i kulturno središte škole. Sadržaj knjižnice čini organizirana zbirka knjižne i neknjižne građe koja se koristi za informacijske, obrazovne, stručne i kulturne potrebe korisnika. Program školske knjižnice sastavni je dio školskog kurikuluma te je uključen u nastavni proces škole.

Knjižnica sadrži 4476 jedinica knjižne građe i 63 jedinica AV građe te je fond knjižnice podijeljen na književnost za najmlađe, dječju književnost, književnost za omladinu, stručnu literaturu, referentnu zbirku te AV građu. U knjižnici se potiče razvijanje čitalačke kulture.
Pristup građi je slobodan, a korisnici su svi učenici i djelatnici škole.

U organizaciji stručne suradnice knjižničarke, a u okviru rada knjižnice OŠ Pećine provode se odgojno-obrazovne aktivnosti, organiziraju se susreti s književnicima te se održavaju izvannastavne aktivnosti: Mladi knjižničari, robotika u školskoj knjižnici - Croatian makers liga, Građanski odgoj i obrazovanje te projekti: Čitanjem do zvijezda, Čitanje ne poznaje granice, Čitajmo zajedno, Dotakni priču i Digitalni učenički inkubator .

Odgojno-obrazovni rad s učenicima u školskoj knjižnici:

  • upućivanje na knjige kao stalni izvor raznovrsnih znanja i informacija
  • razvijanje čitalačke kulture
  • upoznavanje učenika s načinom korištenja izvora informacija   
  • korištenje usluge školske i drugih knjižnica
  • upućivanje na primarne i sekundarne izvore informacija za potrebe cjeloživotnog učenja
  • zauzimanje pozitivnog stava prema knjizi, knjižnici i njezinoj sveukupnoj građi
  • razvijanje komunikacijskih, informacijskih i istraživačkih sposobnosti i vještina   
  • poticanje, organizacija, provođenje i prezentacija projekata 
  • suradnja sa školama i drugim knjižnicama na projektima i programima 
  • upoznavanje učenika s postojećom knjižničnom građom – pomoć pri odbiru knjiga i upućivanje na čitanje književnoumjetničkih djela, znanstveno-popularnih djela te  stručne literature i znanstveno-popularnih časopisa   
  • potpora odgojno-obrazovnome procesu
  • obilježavanje važnijih nadnevaka tijekom školske godine 
  • provođenje edukativnih radionica iz različitih obrazovnih predmeta   
  • provođenje radionica na temu medijske pismenosti i građanskog odgoja i obrazovanja

Stručna suradnica knjižničarka: Ksenija Sobotinčić Štropin, prof., mag. bibl.




Događanja u školskoj knjižnici
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Učenici Osnovne škole Pećine osvojili su 1. mjesto u Digitalnom inovacijskom inkubatoru na državnoj razini
Autor: Ksenija Sobotinčić Štropin, 5. 7. 2024.

Učenici naše škole osvojili su 1. mjesto  i novčanu nagradu u iznosu od 1.000,00 eura u Digitalnom inovacijskom inkubatoru na državnoj razini sa svojim projektom „3D priča“.  Učenici 5. i 6. razreda  koji u školi pohađaju program Građanski odgoj i obrazovanje: Chiara Juranić, Kristina Car, Nikolina Car, Sofia Delić, Nikol Grubišić, Lea Borčić, Ian Tolja, Nika Turina, Ellie Clayton Stanković i Frane Brdar, osmislili su  i izradili ekološko-inkluzivan projekt u svrhu senzibilizacije za potrebe djece s oštećenjem vida i potrebe djece s teškoćama čitanja. Učenici su  4. srpnja 2024.  pred stručnim žirijem na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu predstavili svoj projekt „3D priča“  te su svojim uspješnim prezentiranjem osvojili 1. mjesto. U kreativnom procesu stvaranja prvonagrađenog projekta vodile su ih njihove mentorice Ksenija Sobotinčić Štropin, Maja Vrancich, Tanja Šupe i Eda Jozipović. 

Nastavak teksta možete pročitati pod Opširnije.

Mediji o uspjehu naših učenika: 

https://www.novilist.hr/rijeka-regija/ucenici-os-pecine-na-digitalnom-inovacijskom-inkubatoru-briljirali-s-3d-pricom-i-osvojili-prvu-nagradu/

https://radio.hrt.hr/radio-rijeka/obrazovanje/natjecanje-digitalni-ucenicki-inkubator-prvo-mjesto-za-pecine-trece-za-viskovo-11650328

https://dnevnik.hr/video/finale-digitalnog-inovacijskog-inkubatora-2024---62861266

Fotogalerija

Kazalište sjena "Morska priča"


Učenici su u sklopu svojeg projekta „3D priča“ napisali autorsku priču „Morska priča“ s ekološkom tematikom o očuvanju Jadranskoga mora i pećinskih plaža, stvorili su audio priču i  igrokaz u formi kazališta sjena s likovima izrađenim u 3D printeru te su izradili priču u kutiji. Učenici naše škole već treću godinu za redom sudjeluju u Digitalnom inovacijskom inkubatoru te razvijaju svoje ideje u projekte, a svojim projektima potiču inovativnost i ulažu u budućnost. 
Digitalni inovacijski inkubator nacionalni je projekt Instituta za inovacije koji razvija kreativnost i poduzetništvo mladih iz cijele Hrvatske te učenike i studente potiče na mindset stvaranja vrijednost,  kreativno promišljanje i razvoj projekata, kako bi se aktivno razvijale nove generacije kreativaca i inovatora koji mijenjaju svijet. Na ovogodišnjem projektnom ciklusu sudjelovalo je više od 900 učenika osnovnih i srednjih škola te preko 900 studenata koji pohađaju više od 120 fakulteta iz više od 20 zemalja Europe. 

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju