Datum objave: 11. lipnja 2024.
Kategorija: Erasmus+

Susret učenika i učitelja OŠ Pećine i OŠ Kidričevo, Republika Slovenija

Prijateljstvo Osnovne škole Kidričevo iz Slovenije i Osnovne škole Pećine, u kojoj se kao izborni predmet uči Slovenski jezik i kultura po modelu C, traje već skoro dvadeset godina.  Prošle su godine naši učenici bili u Kidričevu, a 6. i 7. lipnja ove godine, uslijedio je uzvratni susret. Učenici, učitelji i ravnateljica škole Jasna Vukonić-Žunič  dočekali su goste i organizirali im zanimljiv boravak u našemu gradu. Većina planiranih aktivnosti bila je vezana uz školski projekt More nas povezuje. Naše su učenike pozdravile i zahvalile se na gostoprimstvu ravnateljica škole Kidričevo, gosp. Alenka Kutnjak i učiteljice Metka Gumilar, Ankica Pikula, Liljana Krošl i Tamara Sagadin koje su bile u pratnji učenika. Više pročitajte klikom na "opširnije".

Prvoga dana, u školi su se odigrale sportske igre, a naši su se prijatelji saznali kako uče i čitaju djeca s teškoćama vida. U poslijepodnevnim satima, organizirane su kreativne radionice nakon kojih je uz pomoć MO Pećine, ŠRD Viktor Lenac, učenika, učitelja i roditelja, u lučici Grčevo organizirana prava „ribarska fešta“. Učitelji škole vodili su radionice briškule i trešete, pjevanja,  šaha i čitanja „morskih priča“, a na naš poziv, rado su se odazvali dr.sc Davor Šakan s Pomorskog fakulteta u Rijeci koji je učenike poučio vezivanju mornarskih čvorova i Ivan Uravić, koordinator spašavanja na moru pri Crvenom križu PGŽ koji je djeci ukazao na opasnosti na moru te načine spašavanja.

Drugoga dana učenici  su obišli grad Rijeku te su posjetili Prirodoslovni muzej gdje su se upoznali s biljnim i životinjskim svijetom naše županije.

Suradnja dviju škola podržana je i fincirana od Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Slovenije, Vijeća slovenske nacionalne manjine u Rijeci, Saveza slovenskih društava u Hrvatskoj, a s donacijom bezalkoholnih pića iskazala se Coca-Cola HBC Hrvatska d.o.o. Pogledajte ::fototogaleriju::

Učenici i učitelji obiju škola vesele se nekim novim susretima i druženjima s prijateljima!