Datum objave: 22. veljače 2024.
Kategorija: Natjecanja

Sudjelovanje na trećem kolu Croatian Makers lige

Prošli četvrtak, 15.2.2024. naši su učenici sudjelovali na trećem kolu Croatian Makers lige, natjecanju iz robotike. OŠ Pećine je sudjelovala s dva tima. Tim mlađe dobne skupine sastojao se od sljedećih učenika: Kovač Aron iz 5. razreda, Baranj Lora, Hrešić Šimun i Tomas Sara iz 4. razreda. Tim starije dobne skupine sastojao se od sljedećih učenika: Stošić Niko iz 7. razreda, Quadranti  Mauro, Tolja Ian i Vuković Toni iz 6. razreda. Učenici su programirali Micro:Bit mikrokontroler koji je upravljao Maqueen Plus V2 robotom. Starija dobna skupina trebala je pokazati znanje korištenja HuskyLens kamere koja koristi tehnologiju umjetne inteligencije. Učenici su pokazali veliko znanje i brzo reagiranje u vremenski ograničenim uvjetima za programiranje. Bravo svima!

Pogledajte ::fotografije i video vožnje robota mlađe dobne skupine::

Dodatak: 26.2. stigli su preliminarni rezultati gdje ej vidljivo da je naš tim mlađe dobne skupine osvojio 2. mjesto u svojoj skupini, a tim starije dobne skupine osvojio 3. mjesto u svojoj skupini.