Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1

Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).

« Listopad 2021 »

Obavijest učenicima i roditeljima od 1. do 8. razreda o povratu udžbenika i o povratu tableta učenika 8. razreda
Autor: Maja Vrancich, 7. 6. 2021.

Obavještavamo učenike škole o terminu povrata udžbenika u školu.

Učenici razredne nastave prikupljat će udžbenike od srijede do petka (16. do 18. lipnja o.g.). Molimo roditelje učenika koji su bolesni da donesu udžbenike u navedene dane u školu (u dogovoru s učiteljicama). Radni se udžbenici zadržavaju i vraćaju se samo udžbenici u koje se ništa nije pisalo. Molimo roditelje da pregledaju udžbenike te ih, po potrebi, urede.

Mole se učenici predmetne nastave da očiste, obrišu i urede udžbenike koje su zadužili. Razdužuju se udžbenici koji nisu radni i to prema sljedećem rasporedu:

Raspored: srijeda, 16. lipnja

• 5.r u 8.30
  • 6.r u 9.15
  • 7.r u 10.00
  • 8.r u 10.30

Za nastavak uputa kliknite na "opširnije"

Povrat udžbenika vršit će se u učionicama svakog pojedinog razreda. Povjerenstvo za pregled udžbenika doći će u dogovoreno vrijeme po materijale.

Sukladno Zakonu o udžbenicima, za namjerno oštećene i uništene (pošarane) udžbenike, Škola je dužna od roditelja naplatiti 50% od kataloške cijene udžbenika. O tome su roditelji obaviješteni i potpisali su revers prilikom preuzimanja udžbenika.

U novoj školskoj godini, prilikom podjele udžbenika, vodit će se računa da svi učenici ravnomjerno dobiju dio novih, a dio rabljenih udžbenika.

Molimo sve učenike da u dogovoreno vrijeme izvrše navedene obveze vezano uz povrat udžbenika, a roditelje da na vrijeme izvrše uplatu uništenih udžbenika, ukoliko se utvrdi šteta, kako bi svi učenici mogli na vrijeme dobiti školske dokumente.

Obavijest učenicima 8. razreda o povratu tableta

Učenici su dužni vratiti ispravne tablete koji su zadužili od Škole. Tablete će prikupiti razrednica i učiteljica informatike. Tableti će se razduživati na satu informatike u srijedu 8.6. ili po dogovoru s učiteljicama. Ukoliko je nastao kvar na tabletu koji nije do sada popravljen, potrebno je kvar hitno prijaviti učiteljici Maji kako bi se isti popravio do podjele svjedodžbi. Tablet ne treba samostalno popravljati ili nositi u servis već ga Škola mora poslati u službeni servis.

Obavijest o izdavanju potvrda učenicima

Poštovani učenici i roditelji,

na poveznici https://potvrde.skole.hr/login možete preuzeti i ispisati elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika. U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde.  Prijava za sve učenike je putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

Sustav za izdavanje e-potvrda o statusu školovanja redovitog učenika omogućava izdavanje potvrde u različite svrhe, a podatci o učenicima preuzimaju se iz baze podataka e-Matica u koju su upisani svi učenici škole.