Odjel za djecu s oštećenjem vida

U Osnovnoj školi Pećine djeluje Odjel za djecu s oštećenjem vida. Provode se dva programa- Program rane intervencije za djecu s oštećenjem vida te program produženog stručnog postupka za učenike osnovnih škola iz cijele Primorsko- goranske županije. Programe ostvaruju dvije edukacijske rehabilitatorice. Zahvaljujući inicijativi Udruge Riječko srce te brojnim donacijama građana, 2018. godine u sklopu Odjela je otvorena i senzorna soba.

Osim Odjela, u školi djeluje i Prva dječja knjižnica za djecu s oštećenjem vida. Otvorena je u prosincu 2008. Na području Republike Hrvatske je jedina knjižnica specijalizirana za djecu s oštećenjem vida. Knjižnica je otvorena s primarnim ciljem prikupljanja što više literature prilagođene djeci s oštećenjem vida. Govoreći o prikupljanju prilagođene literature, prioritet su taktilne slikovnice i knjige. Osim materijalne podrške, Knjižnica je mjesto edukacije, senzibilizacije te inovativnih projekata.

Osim rehabilitacijskih postupaka usmjerenih ka djeci i učenicima s oštećenjem vida, Odjel i knjižnica su mjesta radionica, opuštanja, druženja i projekata za sve učenike naše škole, učenika ostalih osnovnih i srednjih škola te vrtića  u Primorsko- goranskoj županiji, a rado primamo i ostale goste koji nas posjete.