Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1

Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).

« Listopad 2021 »

Međunarodni projekt: Čitanje ne poznaje granice/ Branje ne pozna meja
Autor: Maja Vrancich, 1. 6. 2021.

Naša škola svake školske godine sudjeluje u međunarodnom projektu „Čitanje ne poznaje granice/ Branje ne pozna meja“. Sudjelovanjem i provedbom projekta upoznajemo slovensku književnost, kulturnu baštinu i nove prijatelje kroz suradnju s partnerskom školom iz Slovenije, a naša je prijateljska škola OŠ Dragutina Keteja iz Novog Mesta. Ciljevi projekta su: promicanje i poticanje čitanja naglas, unaprjeđivanje čitalačkih sposobnosti i vještina, razvoj različitih vrsta pismenosti, promocija hrvatske dječje književnosti, jezika, povijesti i kulture te promocija europskog identiteta, a projekt se provodi u partnerskim hrvatskim i slovenskim knjižnicama.

Učenici koji u Školi polaze predmet Slovenski jezik upoznali su se sa slovenskom spisateljicom Ljiljanom Klemenčič iz Ptuja, čije su književno djelo „Kako je Evropa dobila ime“ čitali i interpretirali. Upravo nam je to književno djelo bilo inspiracija za određivanje ovogodišnje teme projekta: Zemlje Europske unije. Shodno temi projekta, za učenike 5. i 6. razreda izrađena je prezentacija „Čitanje ne poznaje granice - Zemlje Europske unije“ te Escape room kviz znanja. Učenici 6. razreda izradili su na nastavi Slovenskog jezika prezentacije o Sloveniji te su ih prezentirali u provedbi projekta. Projekt se proveo u virtualnom okruženju, a učenici su izvedbom aktivnosti upoznali različite kulture i običaje u zemljama Europske unije. Stekli su nova znanja o književnosti i kulturnoj baštini, što će zasigurno pridonijeti razvoju tolerancije i prihvaćanju različitih kultura.

Voditeljice projekta: knjižničarke Tanja Šupe i Ksenija Sobotinčić Štropin te učiteljica slovenskoga jezika Andrea Šlosar.

::Poveznica na prezentaciju „Čitanje ne poznaje granice - Zemlje Europske unije“::

::Poveznica na Escape room kviz – Europska unija::

Obavijest o izdavanju potvrda učenicima

Poštovani učenici i roditelji,

na poveznici https://potvrde.skole.hr/login možete preuzeti i ispisati elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika. U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde.  Prijava za sve učenike je putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta.

Sustav za izdavanje e-potvrda o statusu školovanja redovitog učenika omogućava izdavanje potvrde u različite svrhe, a podatci o učenicima preuzimaju se iz baze podataka e-Matica u koju su upisani svi učenici škole.