« Studeni 2019 »

Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Maja Vižentin, 24. 10. 2018.

U ponedjeljak, 22. listopada u školi smo obilježili Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje.

Učenici razredne nastave najprije su pogledali lutkarsku predstavu „Tikvići na selu“ u realizaciji Lutkarskog studija „Kvak“ iz Zagreba. Prije početka predstave glumci su im predstavili različite vrste i oblike tikvi od kojih izrađuju lutke, a koje su u predstavi poprimile izgled brojnih domaćih životinja.

Nakon predstave glumci su vodili likovnu radionicu u kojoj su učenici izrađivali svoju štapnu lutku od drvene kuhače, tkanine, vune i ostalih prirodnih materijala koristeći manje šumske plodove i/ili različito zrnje, sjemenke i sl.

Po završetku likovne radionice učenici su blagovali krušne proizvode.

Kruh i krušne proizvode polaznika izborne nastave Vjeronauka blagoslovio je župnik naše župe, vlč. Vjekoslav Kovač. Tom prigodom učenici su recitirali pjesmice o kruhu te zapjevali pjesmu Isuse volim te.

Dio donesenih proizvoda zajedno s prikupljenim jabukama povodom obilježavanja Dana jabuka donirano je u humanitarne svrhe, potrebitima u Kući utočišta sestara milosrdnica u Rijeci.