preskoči na sadržaj

Osnovna škola Pećine Rijeka

Login
Bogatstvo različitosti

Projekt "Bogatstvo ražličitosti"

Školski blog

Blog OŠ Pećine

Virtualna knjižnica

Virtualna knjižnica

IZDAVANJE POTVRDA UČENICIMA

Poštovani roditelji/staratelji,

elektronički zapis/potvrdu o statusu redovitog učenika možete preuzeti i ispisati u aplikaciji e-Dnevnik. Nadogradnjom sustava u tu je svrhu otvoren novi modul gdje je u padajućem izborniku moguće izabrati svrhu potvrde.  Ulazak u e-Dnevnik omogućen je prijavom putem AAI@EduHr elektroničkog identiteta te sustava e-Građani.

Informatika u razrednoj nastavi

E-svijet 1


Krizni tim za psihološku pomoć i savjeti stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu mogu se dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr i na telefon Nada Kegalj (098/594 721 i 091/755 0879 za Primorsko-goransku i Ličko-senjsku - Primorje).
 
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Tražilica
Zabavno i poučno

 

               

 

 

 

 

VAŽNI DOKUMENTI

Individualni razgovori s roditeljima

Na donjoj poveznici možete preuzeti informaciju o terminima individualnih razgovora s roditeljima u šk. god. 2023./2024. 

Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Razno

Novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Projekt “Moderato cantabile”
Autor: Maja Vižentin, 25. 1. 2015.

Opći cilj projekta „Moderato cantabile“ je pridonijeti prevenciji vršnjačkog nasilja među djecom, uključujući djecu s oštećenjem vida koja polaze redovne osnovne škole. U provedbi projekta uz nositelja, Hrvatski savez slijepih, sudjeluju tri partnerske organizacije: Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, Osnovna škola „Pećine“ Rijeka i Dječji dom „Tić“ Rijeka.

Aktivnosti projekta su usmjerene na povećanje informiranosti djece sa i bez oštećenja vida, njihovih roditelja i odgojno-obrazovnih djelatnika o nasilju i negativnim posljedicama koje ono nosi te o važnosti prihvaćanja različitosti, kao i na povećanje kompetencija i vještina u prepoznavanju nasilnih oblika ponašanja, pravovremenom i pravilnom reagiranju te nenasilnom rješavanju sukoba.


Kako bi se postigli ovi ciljevi, u četiri osnovne škole (OŠ „Pećine“ Rijeka, OŠ „Jelenje-Dražice“, OŠ „Viktora Cara Emina“ Lovran i OŠ „Ivana Mažuranića“ Novi Vinodolski), provesti će se ciklus od 6 interaktivnih predavanja i radionica za djecu viših razreda (5.-8. razred). Radionice će uključiti različite metode rada kao što su diskusije, kvizovi znanja i igranje uloga, kako bi polaznici bili što aktivnije uključeni u program te se povećala razina prijenosa znanja i vještina.

S obzirom na ozbiljnost teme i visoku interaktivnost metoda rada, u svakoj školi formirati će se grupa od 15 učenika, uključujući djecu s oštećenjima vida. Uz djecu, dvije radionice uključiti će njihove roditelje i nastavno osoblje (ukupno 5 odraslih osoba u svakoj školi), kako bi se u procesu osvještavanja, prepoznavanja i prevencije vršnjačkog nasilja stvorila atmosfera uzajamnosti i zajedništva. Partnerska organizacija Dječji dom „Tić“ Rijeka, kao i Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba, svoje bogato iskustvo u radu u ovom području prenijeti će stručnim predavanjem na jednoj od radionica. Vremensko trajanje pojedine radionice je 2 školska sata, a održavati će se svaki tjedan u trajanju od 6 tjedana te započeti sredinom veljače u školskoj godini 2014./2015.

Po završetku ciklusa radionica slijedi završna konferencija na kojoj će svi sudionici moći izložiti vlastita iskustva stečena na projektu i progovoriti o važnosti prepoznavanja i načinima prevencije nasilja, a tom će prilikom biti izloženi  i predstavljeni radovi učenika na temu borbe protiv vršnjačkog nasilja i tolerancije različitosti, te isto tako podijeljeni edukativno-informativni materijali. Svim polaznicima radionica biti će uručene potvrde o sudjelovanju kao oblik priznanja njihovog truda i zalaganja. Ova konferencija biti će održana u OŠ „Pećine“ u Rijeci.

Iskreno se radujemo  suradnji kako bismo ostvarili postavljene ciljeve u borbi protiv vršnjačkog nasilja i našoj djeci omogućili što kvalitetniji život osiguravajući im vještine neophodne za neometani razvoj i odrastanje u društveno odgovorne osobe!

Ivona Topić, mag. psih., koordinatorica projekta





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju