Priloženi dokumenti:
Natjecaj za prirodu i biologiju.pdf

« Prosinac 2018 »

MOJA RIJEKA
Autor: Maja Vižentin, 24. 2. 2015.

Ove školske godine nastavili smo s projektom „Moja Rijeka“ koji se provodi u petom, šestom i sedmom razredu.

Do sada smo odradili sljedeće teme: „Ime grada“, „Ivana Brlić Mažuranić u Rijeci“, „Riječke plaže“, „Hartera“, „Riječka tržnica“ i „Kakao – priča o tvornici koje više nema“.

Učenici su napravili zidni plakat sa sastavcima i pjesmicama o voljenom gradu, virtualno prošetali vilom Ružić te izradili plakat o „hrvatskom Andersenu“. U studenom smo posjetili plažu Sabljićevo na Pećinama. Učenici petih razreda prikupili su kamenčiće, školjke i stakalca te su od sakupljenih predmeta u školi izradili mozaik ili kameni natpis te, naravno, ostavili svoj trag u pijesku (natpis „Moja Rijeka“). Učenici šestog i sedmog razreda posjetili su izložbu „Hartera/Školjić/Rijeka: Moglo bi…i ovako?“ koju je organiziralo Društvo arhitekata Rijeka te su, inspirirani studentskim projektima o uređenju napuštenog industrijskog kompleksa, Harteru  pretvorili u zabavni park – „Hartera land“ i trgovački centar – „Hartera Mall“. Učenici petih razreda izradili su anketni upitnik za kupce  i anketirali svoje susjede, rodbinu, roditelje i učitelje. Također, osmislili  su slogane za reklamni plakat plakat tvornice čokolade i uglazbili rimovane stihove. Učenici šestog i sedmog razreda obišli su groblje kućnih ljubimaca na Kozali te park za pse na Rastočinama. Učenici su s mnogo truda izradili ppt prezentacije i plakate, a neke od njih možete vidjeti u prilogu.