« Travanj 2018 »

Prvi koraci u prometu
Autor: Maja Vižentin, 11. 2. 2015.

Program «Prvi koraci u prometu» osmislili su djelatnici Doma mladih , provodi se već 10 godina u osnovnim školama Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije, a namijenjen je učenicima prvog razreda.

Cilj programa je usvajanje osnovnih znanja o prometu, kretanju učenika od kuće do škole te razvijanje prometne kulture.  Program je zamišljen u formi jednodnevne nastave u kojem učenici stječu teorijska i praktična znanja. U radu s djecom primjenjuju se suvremene metode rada- metode demonstracije putem projekcije i crtanog filma, metode stvaralaštva i one najvažnije metode praktičnog rada i metode igara. U realizaciji programa koristi se suvremeno opremljeni poligon, bicikle, pokretni semafor, LCD projektor i prenosno računalo. Svu opremu osigurava Dom mladih. Voditelji programa Ivo Bedenicki i Josip Šarlija. Djelatnici Doma mladih  surađuju s PU-PGŽ, županijskim savjetom za sigurnost prometa na cestama PGŽ, Odjelom gradske uprave za sport i tehničku kulturu i s Upravnim odjelom za školstvo i društvene djelatnosti.