« Studeni 2018 »

ZAJEDNO VIŠE MOŽEMO - predavanje i radionica "Preventiva i alternativa"
Autor: Maja Vižentin, 24. 11. 2014.

U školu nam je došla policajka iz 3. policijske postaje. Održala je predavanje i radionicu za 5.a i 5.b razred. Prvo nam se predstavila, a nakon toga nam je pokazala igru u kojoj mi imamo problem i moramo ga riješiti pravilnim postupcima. Nakon  igre s kutijama različite veličine, koje su predstavljale određen problem, pričali smo o nekim zakonima koje bismo trebali poštovati. Pričali smo o pravilima ponašanja maloljetne djece u društvu, o noćnim izlascima maloljetne djece, o mjerama opreza i kaznama ako dođe do kršenja zakona.

Saznali smo puno toga, što maloljetna djeca smiju, a što ne smiju.Na kraju smo trebali riješiti  kviz s pitanjima o svemu onome o čemu smo pričali.

Policajka nam je rekla da će sa sobom uzeti riješene  kvizove i usporediti ih s onima iz drugih škola pa će nam reći rezultat koji smo postigli.

Radionica je bila jako zanimljiva, puno smo toga naučili i ponovili, a policajka je odgovorila na sva naša pitanja i pohvalila naše vladanje i znanje.