« Siječanj 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
Čitajmo zajedno u OŠ Pećine!
Autor: Maja Vižentin, 2. 2. 2016.

Školski projekt „Čitajmo zajedno“ održao se 26. siječnja 2016. godine u školskoj knjižnici. Projekt se održava tijekom cijele školske godine, a u čitanju, prigodnim književnim igrama i kvizovima sudjeluju učenici škole i učitelji.

Kako bi se istaknula važnost čitanja i druženja s knjigom, učiteljice hrvatskoga jezika Snježana Sabljak i Irena Ritterman te školska knjižničarka Ksenija Sobotinčić Štropin čitale su učenicima od 5. do 8. razreda ulomke iz djela „One misle da smo male“ autorica J. Matanović i A. Dorić, „Poljubit ću je uskoro možda“ autora Š. Storića i „Suvišan u svemiru“ autora M. Matošeca.

Nakon čitanja učenici su izrazili svoj doživljaj pročitanoga te je uslijedio interpretacijski razgovor uz stručno vođenje. Svoju kreativnost učenici su prezentirali u predstavljanju likova iz književnosti te u igri pantomime.

Sudjelovanjem u aktivnostima vezanim uz čitanje učenici izražavaju svoje dojmove i razmišljanja o pročitanim djelima te ulazeći u svijet knjige promišljaju o karakteristikama likova i emocionalnim trenucima iz sadržaja djela.