« Siječanj 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
Pričam ti priču – prvašići u školskoj knjižnici
Autor: Maja Vižentin, 6. 4. 2015.

Dana 26. ožujka 2015. godine prvašići su dva školska sata sudjelovali u aktivnosti Pričam ti priču, koja se redovno održava u školskoj knjižnici. Učenici su poslušali  dvije priče Kako sanjaju stvari, autorice Sunčane Škrinjarić i Baš se veselim, autorice Eve Janikovszky, u interpretaciji svoje učiteljice Divne Bjelanović i školske knjižničarke. Nakon pročitanih priča učenici su odgovorima na usmjerena pitanja prikazali svoje razumijevanje pročitanog  i slušanog te ih se potaklo na usporedbu događaja iz vlastita života sa sadržajem interpretiranih priča, kako bi uvidjeli temelje stvaranja priča na stvarnoj osnovi i pojavnostima iz svakodnevnoga života, ali i s mogućnošću odstupanja od stvarnosti i stvaranja nekih dijelova priče na osnovu mašte.

Prvašići su se nakon intepretiranih priča posvetili stvaralačkoj izradi vlastitih ilustracija, na predlošku pročitanih priča te su na taj način produbili razumijevanje poveznice likovnog izražaja sa sadržajem određene priče.

Ksenija Sobotinčić Štropin, prof. i mag.bibl.