NATJEČAJI
« Listopad 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
Treći razred u školskoj knjižnici - aktivnosti informacijske pismenosti
Autor: Maja Vižentin, 6. 4. 2015.

Povodom Dana hrvatskoga jezika koji se svake godine obilježavaju od 11. do 17. ožujka, učenici trećega  razreda sudjelovali su u školskoj knjižnici u organiziranoj aktivnosti pretraživanja rječnika hrvatskoga jezika i rječnika stranih riječi.

Uz stručnu podršku njihove učiteljice Christijane Jelače i školske knjižničarke učenici su se pobliže upoznali s podrijetlom pojedinih riječi koje koriste u svakodnevnom govoru te sa značenjem zadanih riječi u okviru nastavne aktivnosti. Nakon čitanja i zapisivanja pronađenih i proučenih riječi hrvatskoga jezika, na sljedećem su satu iskazali svoju kreativnost  likovnim i literarnim izražajem u  izradi prigodnog plakata o naučenome. Učenici su u svome radu prikazali vještinu usmjerenog  pretraživanja rječnika te su na taj način uspješno ostvarili zadatak u okviru informacijskoga opismenjavanja u školskoj knjižnici.

Ksenija Sobotinčić Štropin, prof. i mag.bibl.