NATJEČAJI
« Srpanj 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
Dani hrvatskoga jezika u školskoj knjižnici
Autor: Maja Vižentin, 23. 3. 2015.

U četvrtak, 12. ožujka 2015. učenici 4. COOR-a posjetili su školsku knjižnicu povodom obilježavanja Dana hrvatskoga jezika. U uvodnom dijelu sata školska je knjižničarka s učenicima razgovarala o hrvatskim književnicima. Učenici su se s lakoćom dosjetili mnogih pisaca i pjesnika čija su djela interpretirali na nastavnom satu hrvatskoga jezika, ali i povijesnih osoba koje su doprinijele očuvanju i razvoju hrvatskoga jezika o kojima su istraživali na nastavnom satu prirode i društva.

U glavnom dijelu sata su iz zbirke Mladena Kopjara "Čokoladne godine" poslušali pripovijetku "Smiješni hrčak" u interpretaciji školske knjižničarke, a zatim aktivno odgovarali na interpretativna pitanja o književnom djelu. S obzirom da je  sadržaj pripovijetke tematski usko povezan sa stvarnim životom učenika i obiluje posuđenicama računalnih pojmova, učenici su pokazali zavidno poznavanje i razumijevanje istih na materinskom, hrvatskom jeziku ( e-mail = elektronička pošta, kompjuter = računalo, printer = pisač, play station = igraća konzola...). U završnom dijelu sata prisjetili su se dobrobiti primjene računala u svakodnevnom životu kao i dobrobiti omiljenih aktivnosti kojima se bave u prirodi, na svježem zraku te ilustrirali iste u svojim bilježnicama.

Tea Jurčić, dipl. uč.