« Travanj 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
Mjesec hrvatske knjige u školskoj knjižnici
Autor: Maja Vižentin, 27. 11. 2014.

U školskoj smo knjižnici raznim aktivnostima obilježili Mjesec hrvatske knjige koji se tradicionalno obilježava od 15. listopada do 15. studenog. Učenici škole sudjelovali su u nastavnoj aktivnosti Kviz: lektira na dlanu.

U sklopu školske lektire učenici  3. razreda čitali su djelo Vladimira Nazora „Bijeli jelen“ te su se pomnim čitanjem i interpretacijom djela s učiteljicom Christianom pripremili za lektirni kviz  koji je za njih organizirala školska knjižničarka. Odgovarajući na kviz pitanja te ulazeći u pojedinosti samoga sadržaja interpretirali su djelo i karakterizirali likove djela. Svojim su odgovorima na postavljena im pitanja prezentirali znanje o samome djelu, sposobnost  razumijevanja i promišljanja o pročitanome te visoku razinu čitalačkih sposobnosti.

U natjecateljskoj i zabavnoj atmosferi učenici su naučili mnogo o interpretaciji književnih djela te su prezentirali već stečeno znanje o obradi književnog djela. Takav pristup interpretaciji književnoga djela pomaže razvijanju komunikacijskih vještina te omogućava lakše snalaženje u različitim tekstovima s kojima se učenici susreću tijekom školovanja.

Školska knjižničarka: Ksenija Sobotinčić Štropin, prof. i mag.bibl.