« Siječanj 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
ČITANJE ŠALJIVIH PJESAMA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Maja Vižentin, 19. 11. 2014.

U okviru obrade gradiva iz hrvatskoga jezika učenici 3.b razreda čitali su i interpretirali šaljive pjesme u školskoj knjižnici. Učenici su od školske knjižničarke dobili unaprijed pripremljene zbirke dječjih pjesama poznatih autora, kao što su Zvonimir Balog, Stanislav Femenić, Ratko Zvrko, Luko Paljetak i dr.,  a zatim su sami pronalazili šaljive pjesme unutar zbirki. Učenici su pojedinačno čitali odabrane pjesme, a zatim ih interpretirali, ali i dali razloge za upravo takav odabir određene pjesme. Kroz interpretaciju šaljivih pjesama usmjerenim su pitanjima učenike vodile učiteljica Vesna i knjižničarka te su učenici na taj način ponovili gradivo iz književnosti, ali i naučili neke nove književne pojmove. Učenici su svoju kreativnost prezentirali i čitanjem autorskih šaljivih pjesama te na taj način zaokružili sat čitanja  poezije u školskoj knjižnici.

Ksenija Sobotinčić Štropin, školska knjižničarka