« Listopad 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
OBILJEŽAVANJE SVJETSKOG DANA VODA
Autor: Maja Vižentin, 19. 11. 2014.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana voda učenici 3.a razreda interpretirali su u školskoj knjižnici dječju poeziju s tematikom zaštite voda. U školskoj je knjižnici organiziran sat čitanja poezije te je školska knjižničarka učenicima čitala dječje pjesme „Nogomet u bari“, autora Ratka Zvrka,  „Mirna“ i  „Krka“, autora Zvonimira Baloga i ostale pjesme posvećene hrvatskim rijekama iz zbirke pjesama  „Veseli zemljopis“. Učenici su uz usmjereno vođenje učiteljice Divne i knjižničarke interpretirali pročitane pjesme, a zatim raspravljali o zaštiti voda i predlagali načine na koje bi oni osobno mogli zaštititi vode. Na satu u školskoj knjižnici učenici su pokazali svoje znanje iz književnosti te naučili nove književne pojmove. Sat je bio poučan i u okviru ekologije, a prošao je u veselom ugođaju već od samoga početka kada se učiteljica Divna maskirala u žabu te smo svi zajedno glasovno popratili njezinu masku, a zatim raspravljali o važnosti životinja vodozemaca za cjelokupnu prirodu.

Ksenija Sobotinčić Štropin, školska knjižničarka