« Travanj 2018 »

Događanja u školskoj knjižnici
Ususret Danu neovisnosti
Autor: Anamarija Pogorelec, 9. 10. 2013.

Povodom obilježavanja Dana neovisnosti učenici 3., 4. a i 4. b razreda interpretirali su u školskoj knjižnici dječju poeziju koja govori o ljepotama Republike Hrvatske.

U školskoj je knjižnici organiziran sat interpretacije rodoljubne poezije te je školska knjižničarka učenicima čitala pjesme Drage Ivaniševića, Zvonimira Baloga  i Gustava Krkleca posvećene domovini. Učenici su uz usmjereno vođenje školske knjižničarke i učiteljica interpretirali pročitane pjesme te su prezentirali svoje već stečeno znanje iz predmetnog područja književnosti, a tijekom interpretacije naučili su nove književne pojmove i načine interpretiranja poezije.

Pokazali su veliki interes za čitanje rodoljubne poezije, a interpretaciji pjesama pristupili su analitično, istaknuli važnu pouku  te interpretacijske komponente svake pojedine pjesme. U sklopu sata rodoljubne poezije ostvarena je i likovna radionica na kojoj su učenici stvarali likovne radove tematikom vezane uz interpretirane pjesme.

Ksenija Sobotinčić Štropin, školska knjižničarka