NATJEČAJI
« Listopad 2018 »

Učenici drugog razreda na bazenu
Autor: Divna Bjelanović, 2. 6. 2016.

Radi se o kvalitetnom i zanimljivom Projektu, a njegovom provedbom, osim osnovnog cilja, među najmlađima se promoviraju bazeni kao mjesto kvalitetnog provođenja vremena. U Projekt su se uključili učenici drugih razreda jer su, s obzirom na psihofizički razvoj, najprikladnija skupina za uvježbavanje plivanja.

Projekt ,,Rijeka pliva" održava se od školske 2008./2009. godine do danas. Grad Rijeka putem zajednice sportskih udruga grada Rijeke "Riječki sportski savez" realizira projekt ,,Rijeka pliva" u 2016. godini.

Voditeljica je Projekta Katarina Jusup - Dodig, mag. prim. educ., učiteljica koja je u suradnji s Odjelom gradske uprave za odgoj i školstvo i riječkom podružnicom Agencije za odgoj i školstvo pripremila Godišnji program poduke plivanja učenika drugih razreda.

Za učenike se organiziralo osam sati obuke plivanja (4 puta po 2 školska sata). Prvi se sat  obavilo testiranje i svrstavanje u grupe prema znanju i vještinama koje učenici posjeduju (A, B, C). Svaka je grupa imala svoga instruktora plivanja (trenera ili trenericu). Evaluacija programa provela se putem anketnih listića za roditelje, učenike i učiteljice. Učenici naše škole s nestrpljenjem su čekali svoje termine i s lakoćom su svladali sve potrebne vještine.

Vesela ekipa stigla je na bazen! laugh

Autobus nas ne smije čekati! yes

Put je protekao uz pjesmu i veselje heart

Prije plivanja obavezno je zagrijati i razgibati svaki dio tijela! yes

Nika je prava skakačica "na bombu"blush

Uz naše vrijedne trenere ni trenutka nije dosadno!

Na samom kraju učenici su zapjevali i zaplesali uz ritmove poznate  pjesme, Uptown funk! heartyes