Odjel i knjižnica

« Ožujak 2024 »

HUMANITARNA AKCIJA „SVE ZA NAŠU DJECU 2018.“
Autor: Maja Vižentin, 27. 3. 2018.

Nakon uspješno provedene akcije "SVE ZA NAŠU DJECU 2017", u kojoj je uspješno prikupljen novac za izgradnju igraonice i čekaonice Odjela za hematologiju i onkologiju Dječje bolnice Kantrida, Humanitarna udruga „Riječko srce“ ove je godine pokrenula još jedan veliki projekt - "SVE ZA NAŠU DJECU 2018“  koji je  već krenuo s realizacijom, a namijenjen je Odjelu za slijepe i slabovidne učenike naše škole, ali i ostalim učenicima neše Škole.

Velikim humanitarnim koncertom s poznatim estradnim imenima koji će se održati na Trgu 128. Brigade u Rijeci 10. svibnja 2018. godine te s pratećim Gastro danima (8. i 9.5.2018.) i call-centrom, namjeravamo prikupiti novčana sredstva za opremanje senzorne sobe kako bi slijepi i slabovidni učenici imali optimalne uvjete za odgojno-obrazovni rad te im omogućiti prijeko potrebne pisaće strojeve za Brailleovo pismo. Jedan smo stroj već dobili zahvaljujući poznatom riječkom fotografu Nikoli Kurtiju koji ga je s novcem prikupljenim od prodaje karnevalskih fotografija kupio učenicima Odjela  i dostavio u Školu.

Aktivno su se dosad u realizaciju projekta uključili brojni sponzori, estradni umjetnici, odgojno-obrazovne ustanove, Grad Rijeka i Primorsko-goranska županija, u nadi da ćemo zajedno omogućiti učenicima uvjete za kvalitetan odgojno-obrazovni poces.

Stoga pozivamo i vas, dragi učenici, roditelji, staratelji i prijatelji OŠ Pećine da svojim donacijama ili pozivom na broj 060 9009 pomognete u našem ostvaraju.

Učenici u učitelji Škole već užurbano rade na pripremi keramičkih i drugih ukrasa čijom ćemo prodajom na riječkome Korzu 10.5. pokušati prikupiti sredstva za uređenje senzorne sobe.

Ispred Robne kuće Ri nalazi se promotivni štand Udruge „Riječko srce“.

Dođite, kupite nešto, dajte skromnu donaciju. I najmanja donacija, nama je velika!  Pridružite nam se u humanom djelovanju!

Odabir agencija po javnom pozivu 7/2024