« Studeni 2018 »

Frooom filmske radionice u Rijeci
Autor: Maja Vižentin, 16. 3. 2018.

Što: proljetni školski praznici na Frooom filmskoj radionici!

Gdje:  Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Studio Kamov (svaki dan od 8 do 16h)

Kada: 2.-6. travnja 2018.

I ovih predstojećih proljetnih praznika Bacači sjenki sa svojom filmskom ekipom posjećuju Rijeku i sa sobom donose Frooom filmsku radionicu! Frooom u svojojoj proljetnoj ponudi nudi igru i izradu kineskih zoetropa, pregled srednjovjekovnih camera obscura, upoznavanje digitalne i računalne tehnologije za stvaranje filmskih, medijskih i TV djela te stvara posebnu atmosferu zajedništva, zabave i stvaralaštva!

Godinu dana nakon svog posljednjeg boravka u Rijeci, veliki Frooomovci iz Bacača sjenki olakšavaju splitskim osnovnoškolcima i njihovim roditeljima jednu od prvih prazničkih muka - odluku oko pametno utrošenog slobodnog vremena!

A popis tih popularnih mjera zabave glasi:

- naučiti što ne vidim gledajući film i TV;

- naučiti što je to Zoetrop, kako ga napraviti i koliko se dugo može vrtjeti;

- barem jednom ući u cameru obscuru i probati naći izlaz van;

- napisati scenarij, prekrižiti ga i baciti pa napisati novi;

- pokušati snimiti film;

- preko kompjutorskog softwarea, plastelina ili drugih pomagala napraviti niz manje ili više apstraktnih oblika, učiniti ih pokretnim i komunikativnim.... i naravno - ludo se zabaviti!

Frooom je dakle višegodišnja, popularna i efikasna mjera provođenja slobodnog vremena: inovativna filmska radionica koju Bacači sjenki od 2012. provode predvođeni svojoj uhodanom vojskom mislioca, umjetnika, analitičara i kritičara.
Frooom je i cjelodnevni boravak: traje od 8 do 16h od zagrijavanja kroz igru, gledanje filmova, razgovor i promišljanje medijskih sadržaja, rješavanje malih i velikih problema te topli obrok u društvu.
Frooom je i učenje zajedništva velikih i malih Frooomovaca, uz budnu pažnju iskusnog psihologa. Frooom su i 2 besplatne matineje za svekoliku javnost: utorkom, četvrtkom u 11 sati (filmovi iznenađenja na japanskom, švedskom i/ili hrvatskom jeziku).

Frooom u brojkama i slovima znači - 35 sati nastave, preko 10 pogledanih filmskih i medisjkih sadržaja, 7 stručna voditelja za do 34 djece, za:

početnu radionicu (7-13 godina, do 16 polaznika) – sve do filma, o filmu i nakon filma

naprednu radionicu (8-15 godina, do 10 polaznika) – snimanje dokumentarnog i igranog filma

majstorsku radionicu (10-16 godina, do 8 polaznika) – rad s vrhunskom i višestruko nagrađivanom autoricom Deom Jagić na animiranom filmu.

Voditelj projekta: Boris Bakal

Koordinatori projekta: Nela Katić Novačić, Željka Novosel, Zvonimir Bešlić i Anja Pletikosa

Voditelji radionica su: Bojana Burnać (redateljica, snimateljica, montažerka), Ines Pletikos (dokumentarni film), Igor Longo (psiholog), Ines Jokoš (scenaristica, novinarka i intermedijalna umjetnica), Tihana Mandušić (multimedijalna umjetnica) - svi oni su i puno toga drugog od onog što piše u zagradama!

Troškovi radionice za roditelje: 680 kn do 17. 03. 2015., nakon toga 780 kn

Prijave na: http://www.frooom.eu/uplate-prijave-cijene/

Upiti o programu na: frooom.filmskaradionica@gmail.com

kao i na telefone: Anja ( 091 762 42 26), Boris (098 165 81 86), Ured BS (01/464 02 62).

Frooom u Rijeci financijski podržava Hrvatski audiovizualni centar, Splitsko-dalmatinska županija a dio programa Frooom-a odvija se i kroz platformu Clubture.

Bacače sjenki financijski podržavaju Zaklada Kultura Nova i Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva.