« Svibanj 2018 »

OTVORENJE NOĆI KNJIGE U NACIONALNOJ I SVEUČILIŠNOJ BIBLIOTECI
Autor: Maja Vižentin, 4. 5. 2018.

23. travnja 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu otvorena je 23. Noć knjige. Sastavni dio otvorenja manifestacije bila je izložba pod nazivom „Ugovor iz Marakeša“, postavljena u predvorju Biblioteke, a koja će ostati otvorena do 10. svibnja. Izložba je namijenjena populaciji koja iz bilo kojeg razloga teško čita, odnosno ne može čitati standardni tisak, dakle riječ je osobama s disleksijom različitim vrstama i stupnjevima invaliditeta, što znači o slijepim i slabovidnim osobama. Osnovna škola Pećine je prepoznata i spomenuta kao izdavač taktilnih izdanja i promicatelj čitanja slijepih i slabovidnih osoba, te je na izložbi sudjelovala s tri izloška, odnosno trima taktilnim slikovnicama čiji je izdavač. Riječ je o slikovnicama „Palica svetog Nikole“ prema književnim motivima Ivane Brlić Mažuranić, „Nestašna crtica“ autorice Tanje Šupe i „Posudi mi svoja krila“ autorice Javorke Milković. Nadamo se da će broj taktilnih izdanja koja ćemo izlagati u budućnosti biti veći te da ćemo i dalje biti prepoznati po ovom specifičnom odgojno- obrazovnom djelovanju.