Dan darovitih 2018.
Autor: Maja Vižentin, 22. 3. 2018.

Glazbena radionica

U povodu obilježavanja Dana darovitih učenika polaznici Glazbene radionice uvježbavali su vokalno-instrumentalnu skladbu ,,Štorija z davnine" koju su skladali učenici naše škole, danas srednjoškolci. Polaznici Glazbene radionice - Vanessa Ćamilji, Dorian Hauzer Đurđević i Borna Zelić (3.r.), Leo Nimčević i Leon Šepić (4.r.), Klaudija Jugović i Patrik Jurčić (7.r.) u izvođenju skladbe, osim klasičnih, koristili su i elemente suvremene glazbe (rap) te Orffov instrumentarij. Voditeljice radionice bile su Tea Jurčić i Željka Komlenac.

ŠTORIJA  Z  DAVNINE

z nami su i bit će

za sa vrimena !

Plesna radionica

U plesnoj radionici sudjelovalo je 8 učenica. Sve učenice su uspješno savladale sve zadane plesne strukture. Bilo je zabavni i poučno.

Kreativna radionica

U kreativnoj radionici sudjelovalo je 12 učenika. Izrađivali smo čestitke embossing tehnikom. Učenici su dobili Malika, trebali su ga izrezati, zalijepiti na hamer. Nakon toga smo ocrtali rub posebnim ljepilom po sličici, posipali sa šljokicama i sušili posebnim pištoljem na topli zrak. Šljokice su se otopile i pričvrstile na našu sličicu. Okvir smo ukrasili bojama vatre.

Vesela matematika

Polaznici radionice bili su: Bepo Dragičević i Otto Arnold (1.razred), Ivan Grkinić, Vice Lukežić, Mate Klapan, Aramis Silić i Goran Rabađija (2.razred), Nika Glavan i Ema Tomičić (4.razred) te Fran Reš i Luka Matić (8.razred).

Voditeljice radionice: Sanja Vukić Lukić i Divna Bjelanović.

Prezentaciju s radionice pogledajte ovdje.

Dramsko - scenska radionica

U sklopu Dana darovitih, održana je i dramsko - scenska radionica koja je okupila učenike prvog, drugog, trećeg, četvrtog i petog razreda. Radionica je započela jezikolomkama kroz koje su se glumci opustili i pripremili za daljnji rad. Sukladno glavnoj temi Dana darovitih, dramsko - scenska radionica se nastavila izvođenjem ulomka igrokaza Šume Striborove Ivane Brlić - Mažuranić. Učenici četvrtog razreda su na izlaganju radionica prepričali što se radilo na radionici i pokazali spremnost za cjelokupno izvođenje igrokaza u sklopu nekog budućeg prigodnog programa.

Likovna radionica

Polaznici likovne radionice bili su učenici 2., 3. i 5. razreda. Na radionici su oblikovali sovice od gline.

Povijesna radionica

U povijesnu radionicu uključili su se učenici 8.a (Katarina Čirjak, Gabriel Jagodin, Ines Štefanec i Laura Tomičić), 6.r. (Nina Abramović Dimec i  Nika Grkinić) i 5.r (Maro Alić, Roko Begonja, Toni Cecić Karuzić, Luka Kuljanić i Teoden Turina). Učenici su izradili power point prezetnaciju o životu i djelu Ivane Brlić Mažuranić, pročitali odabrane pripovjetke iz djela "Šuma Striborova"  te napravili kviz.

Voditeljice radionice bile su Doris Mokrovčak i Eugenija Pranješ.

Slatka glagoljica

U radionici Slatka glagoljica koju su vodile učiteljice Tamara Ručando i Snježana Sabljak mijesilo se, valjalo i peklo. Učenici su uz pomoć učiteljica izrađivali kekse u obliku glagoljičnih slova.

Fotografije s radionica pogledajte ovdje.