« Prosinac 2017 »

Posjet prijatelja iz OŠ Kidričevo, Kidričevo, Republika Slovenija
Autor: Maja Vižentin, 26. 9. 2017.

Novu nastavnu godinu započeli smo druženjem s učenicima iz prijateljske škole iz Kidričeva. U pratnji svojih učiteljica i ravnateljice škole, 14. rujna u prijepodnevnim satima došlo je dvadeset i pet učenika od petog do devetog razreda (10.-14. godina). Nakon pozdravnih riječi kojima su uz djelatnike naše škole nazočili i gosp. Boris Rejec, predsjednik Vijeća slovenske manjine u Gradu Rijeci i Eva Ciglar iz Slovenskog kulturnog doma Bazovica, učenici su ručali u školi, a potom su pošli u Fun Hostel gdje su se lijepo smjestili.
U poslijepodnevnim satima, u pratnji naših učiteljica, pošli smo u Kastav gdje su naši učenici i gosti sudjelovali u zanimljivoj igri traženja petešića pomoću koje su upoznali znamenitosti Kastva. Nakon vožnje Opatijom i večere u školi, razgledali smo središte grada i pokazali im kulturne znamenitosti Rijeke.
Sljedećeg dana bili smo gosti u Villi Ružić. Profesor Teo de Canziani upoznao ih je s poviješću vile i njezinih stanovnika, obitelji Ružić i Mažuranić. Nakon toga, zajedno s domaćinima, posjetili su Tower centar Rijeka gdje su imali slobodno vrijeme.
Poslije ručka i zajedničkih dogovora o budućoj suradnji učenici i učitelji  srdačno su se pozdravili i krenuli prema Kidričevu.
Ravnateljica škole i svi djelatnici ponosni su i zahvalni našim učenicima i učiteljima koji su bili odlični domaćini!

Zahvaljujemo se distributeru pića Tia partner d.o.o. na donaciji sokova za naše učenike i njihove goste! smiley