« Lipanj 2017 »

Čakavski susreti va Kostrene
Autor: Maja Vižentin, 22. 5. 2017.

Katedra Čakavskoga sabora Kostrena već jedanaest godina organizira manifestaciju Čakavski susreti u Narodnoj čitaonici Kostrena Sv. Lucija. Ta višednevna manifestacija okuplja više stotina sudionika, od najmlađeg naraštaja pa do sudionika zrele dobi, od djece vrtićkog uzrasta pa sve do znanstvenika, a svima im je zajedničko - ljubav za domaću besedu i briga da se ne pozabi naše ča.

U srijedu, 17.5. nastupili su domaćini – učenici OŠ Kostrena i njihovi gosti. U programu pod nazivom „SI MI ČA“ sudjelovalo je stotinjak učenika iz Rijeke,  Kraljevice, Crikvenice, Čavli, Hreljina, Triblja i  Opatije.

Učenici OŠ Pećine predstavili su se šaljivim igrokazom kojega su interpretirali Roko Dragičević, Vid Škrlj ( 2.r. ), Rita Arnold ( 7.r. ) i Mia Rose Edmonds ( 8.r. ), a pripremale mentorice Christiana Jelača i Irena Ritterman. U glazbenom dijelu programa učenici Sakada Simone Edmonds ( 2.r. ) i Leon Šepić ( 3.r. ) otpjevali su pjesmu „Prožganica“ koju su pripremali s mentoricom Teom Jurčić, a plesnu koreografiju za nastup učenica Antee Alić i Lene Marić ( 3.r. )  osmislila je mentorica Divna Bjelanović.