« Prosinac 2017 »

Prvašići Osnovne škole Pećine na primanju u pomladak Hrvatskoga Crvenoga križa
Autor: Maja Vižentin, 16. 5. 2017.

U petak, 12. svibnja 2017. godine, u Dvorani mladosti održalo se svečano primanje učenika prvih razreda u pomladak Crvenoga križa, u kojem su sudjelovali i učenici naše škole, u pratnji učiteljice, vjeroučiteljice i pomoćnice u nastavi. Na ulasku u Dvoranu srdačno su nas dočekali volonteri riječkoga Crvenoga križa, odjeveni u kapljice krvi, što je učenike posebice zaintrigiralo. Gradsko društvo Crvenoga križa i ove godine u povodu Tjedna Crvenoga križa organizira mnogobrojne aktivnosti na području zaštite i unapređenja zdravlja, zdravstvenog prosvjećivanja, darivanja krvi, socijalne skrbi i humanitarnog odgoja te rada s mladima, među kojima je i jedna od najljepših aktivnosti poklanjanje pažnje najmlađim članovima, izvršivši svečani prijem učenika prvih razreda osnovnih škola s riječkog područja u pomladak Hrvatskoga Crvenoga križa. U euforiji zbivanja Dvorana mladosti na Trsatu bila je ispunjena razdraganim, veselim dječjim licima, zastavicama Crvenoga križa i smijehom. Program je bio opušten i veseo. Sve prisutne učenike i goste pozdravila je potpredsjednica Gradskoga društva Crvenoga križa Rijeke Nađa Mađarević koja je novim članovima poželjela dobrodošlicu. Za opuštenu atmosferu pobrinuo se gost iznenađenja Damir Turina Šajeta i učenici Osnovne škole Čavle koji su nastupili u programu.

Učiteljica: Christiana Jelača