« Kolovoz 2017 »

«Rijeka pliva» 2017.
Autor: Maja Vižentin, 24. 4. 2017.

Grad Rijeka i Plivački klub Primorje – Croatia osiguranje zajednički su pokrenuli projekt ,,Rijeka pliva” koji se provodi još od 2008. godine.

Plivanje se smatra sveobuhvatim sportom kojim se u velikoj mjeri može utjecati na optimalan rast i razvoj djeteta. Svrha projekta ,,Rijeka pliva” jest poučiti vještini plivanja učenike drugih razreda osnovnih škola grada Rijeke. U projekt su uključeni drugi razredi zato što su s obzirom na psihofizički razvoj najprikladnija skupina za školu plivanja.

Grad Rijeka i Plivački klub „Primorje -  Croatia osiguranje“ riječkim učenicima drugih razreda besplatno su omogućili kvalitetnu edukaciju i pohađanje tečaja plivanja, korištenje prostora plivališta i prijevoz učenika.

U drugom ciklusu održavanja projekta «Rijeka pliva» 2017.  koji je započeo 24. ožujka, a završio 11. travnja sudjelovali su učenici 2. r. naše škole.

Tijekom održavanja projekta, od početnog do završnog testiranja, treneri su potvrdili svoju stručnost, ali i uspješno primijenili svoje pedagoško umijeće.

Na plivanje smo odlazili s prijateljima iz OŠ «Nikola Tesla», a u posljednjem terminu osobnu podršku pružile su nam i obje ravnateljice, zajedno s voditeljicom projekta Katarinom Jusup Dodig.

Osim što su naučili, ali i usavršili različite tehnike plivanja, skakanja te snalaženja pod vodom, svi učenici sudionici ocijenili su projekt odličnim te poželjeli nastaviti s prijateljima odlaziti na plivanje, ali i upisati plivanje kao izvanškolsku aktivnost.

«Hvala što ste nas naučili plivati!», «Bilo je zakon!», «Bilo je za sto!» samo su neki od komentara iz dječjih usta uz bezrezervnu podršku roditelja i učiteljice u održivost projekta.