Mjesec listopad- mjesec proslava, druženja i darivanja
Autor: Maja Vižentin, 2. 11. 2016.

U mjesecu listopadu obilježili smo Dan škole. Ove godine odlučili smo pratiti trendove. Nakon vrlo lijepe i uspješne radioemisije koju su vodile učenice osmoga razreda otišli smo u kino. Uz pregršt kokica i grickalica niži razredi gledali su film Rode, a viši razredi film Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu.

Baš smo se dobro zabavili!

Za rođendan obično dobivamo poklone. Mi smo očito bili jako dobri jer smo vrlo lijepo i obilno darivani. Krenimo redom..

1. Od gospodina Nikole Kurtija dobili smo komplet sportskih dresova.

Zahvaljujemo gospodinu Nikoli Kurtiju i svim djelatnicima Foto Kurtija koji su nam poklonili sportske dresove. U njima ćemo biti još bolji i uspješniji sportaši!

2. Rotary club Rijeka i ove godine mislio je na nas. Njihova članica gospođa Ankica Šajbić Šukunda posjetila je školu i donijela je mnoštvo zidnih ploča koje ćemo postaviti u Odjelu za slijepe i slabovidne,  duž hodnika kao orijentire za djecu s teškoćama vida, ali koje će koristiti i svi naši učenici za razvoj fine motorike.

Svečana primopredaja bit će krajem studenoga kada će se postaviti zidne premetaljke u prizemlju te u hodniku na prvom katu škole.

Hvala puno Rotary clubu Rijeka!

3. Članovi Studentskoga zbora Građevinskoga fakulteta u Rijeci organizirali su i vrlo uspješno održali  humanitarni koncert 21. 10. 2016. u auli Građevinskoga fakulteta u Rijeci. Na koncertu je nastupilo više od sto izvođača koji su svojim prekrasnim pjevanjem i plesom pokazali da imaju veliko humanitarno srce. Na koncertu su nastupili Dječji zbor Tratinčice, Pjevački zbor mladih Josip Kaplan, Riječki komorni zbor „Val“,  Plesni studio Trinity & co.,  Andrina Frleta, Nina Abramović Dimec, Katja Budimčić, Aurora, Antonio Krištofić,  Zbor studenata Medicinskoga fakulteta u Rijeci ,,Axis" i zbor učiteljica Osnovne škole Pećine koji je s veseljem pjevao za svoje učenike. Ipak, posebno nas je dojmio nastup naše učenice petog razreda Nine Abramović Dimec koja je svojim glasom zadivila sve prisutne.  Prikupljenim novcem kupit će se radni i didaktički materijal za djecu s teškoćama naše škole.

Željeli bismo zahvaliti svima koji su pomogli Studentskom zboru Sveučilišta u Rijeci, Sveučilištu u Rijeci, Građevinskom fakultetu u Rijeci, Foto Slugi, Radio Rijeci, Radio Sovi, RUS d.o.o. i HDS ZAMP-u.

Velika zahvala izvođačima, voditeljima i majstorima tona i rasvjete. Ipak, najviše Lidiji Simičić, bivšoj učenici naše škole, koja je sve njih potaknula, osmislila, organizirala i realizirala ovaj projekt. Posebno zahvaljujemo i dekanici Građevinskoga fakulteta gđi Štimac Grandić koja ju je podržala i provela zajedno s našom ravnateljicom jednu ugodnu, humanitarnu večer.

Neka bude žao svima koji na koncertu nisu bili!

4. Dana 27. listopada 2016. razveselio nas je posjet gospođe Gordane Žulj, direktorice Zagrebačke banke. Došla je zajedno sa svojim djelatnicima i donijela nam pet računala koja ćemo rasporediti u učionice i u produženi boravak.

U kratkom druženju saznali smo da ćemo početkom nove godine dobiti još malo ICT opreme. Baš se veselimo!

5. U listopadu smo obilježili Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Školu je posjetio župnik koji je blagoslovio krušne delicije koje su vrijedne ruke naših učenika i njihovih roditelja pripremile za taj dan. Razgovarali smo o postanku kruha i poslušali stihove o pekarskim proizvodima koje su govorili i čitali učenici nižih razreda škole.

Kako bismo i mi u mjesecu darivanja pokazali naše humanitarno srce, nakon male degustacije, sve smo krušne proizvode odnijeli u Prihvatilište za beskućnike „Ruža sv. Franje“.

Hvala svima koji su nešto ispekli i donijeli!

I tako, malo pomalo listopad nam se bliži kraju. Učiteljice Likovne kulture Jadranka i Tijana najavile su nam dane koji slijede.

Vidimo se u studenome!