Suglasnost Stožera CZ Grada Rijeke - prelazak na Model C
Autor: Ksenija Sobotinčić Štropin, 29. 10. 2021.

R E P U B L I K A  H R V A T S K A
PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA
GRAD RIJEKA
Stožer civilne zaštite Grada Rijeke

Rijeka, 28. listopada 2021.

Temeljem javno dostupnih informacija Vlade Republike Hrvatske, te slijedom Modela i preporuka za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 za pedagošku/školsku godinu 2021./2022. objavljenima 31. kolovoza 2021. godine za provedbu nastave, na osnovu prijedloga osnivača - Odjela za odgoj i školstvo Grada Rijeke, Stožer civilne zaštite Grada Rijeke daje

SUGLASNOST

za prelazak 23 osnovne škole čiji je osnivač Grad Rijeka, na odvijanje nastave u svim razrednim odjelima, prema modelu C (nastava na daljinu), dana 4. i 5. studenoga 2021. godine, sve s ciljem daljnjeg sprečavanja nepovoljne situacije uzrokovane epidemijom COVID-19.
U tim će se školama, u slučaju da roditelj iskaže potrebu, osigurati prihvat učenika s teškoćama u razvoju kojima će se, uz dodijeljenog pomoćnika u nastavi, osigurati praćenje online nastave.
U Centru za odgoj i obrazovanje te Centru za autizam, a s obzirom na činjenicu da je djeci koja pohađaju predmetne ustanove nemoguće ili otežano pratiti online nastavu, osigurat će se prihvat djece čiji roditelji za time iskažu potrebu.

NAČELNIK STOŽERA
Hinko Mance

Dokument Suglasnosti Stožera civilne zaštite Grada Rijeke priložen je pod Opširnije: