TJEDAN ŠKOLSKOG DORUČKA i DANA ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE
Autor: Maja Vrancich, 18. 10. 2020.

U tjednu od 12. do 16. listopada 2020. učenici i djelatnici naše škole  obilježili su nekoliko važnih datuma.

Prva aktivnost koju je pokrenuo Nastavni zavod za javno zdravstvo je Tjedan školskog doručka. S učenicima se razgovaralo o važnosti zdrave prehrane i redovitog doručka te o namirnicama koje su zdrave i s kojim bismo svi trebali započeti dan.

Više pročitajte u nastavku...

Stoga smo u srijedu, 14.10. organizirali zdravi doručak za sve učenike i djelatnike škole. U školskoj se kuhinji od rana jutra sjeckalo voće koje se dodalo u zobene pahuljice i kefir. Dio učenika začinio je doručak cimetom, a ostali su dodali malo više voća u svoj obrok. Nekome se doručak svidio više, nekome manje. No, svi smo zaključili da je dobar za naše zdravlje i da bismo trebali redovitije i zdravije doručkovati.   ::FOTO::

Ove nastavne godine nismo bili u mogućnosti obilježiti Dan zahvalnosti za plodove zemlje na uobičajen način (izradom krušnih proizvoda). Stoga smo se odlučili biti humanitarni i plodovima zemlje i proizvodima koje iz prirode dobijemo, pomoći sugrađanima kojima hrane nedostaje.

U školskoj se zbornici prikupio veliki broj vrećica i kutija punih različitih proizvoda. Ponovno smo istaknuli da je važno sudjelovati i da nije bitna količina proizvoda koja se donese. Ponosni smo na veliki broj učenika i djelatnike koji su se uključili u akciju i hvala svima koji su se odazvali!

Donacije će se početkom tjedna dostaviti u Socijalnu samoposlugu Kruh sv. Elizabete, Rijeka. Neka našim sugrađanima ova donacija bude „U slast!“